Nadiroğlu Nakliyat
Hizmet Alanlarımız

Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat 0532 542 77 09 / 0216 573 21 24

EVDEN EVE NAKLİYATTA SİGORTA NEDİR?

Sigorta, firma tarafından müşteri bilgileri alınarak araç plakasına bağlı olarak trafikte oluşabilecek zararları kapsamak için yapılan işlemdir. Bu işlem ücreti firmaya aittir. Sigorta 2 çeşittir. Birincisi kaza halinde devreye giren sigortadır. İkincisi ise eşyalara gelen hasarları ödemek için yapılan sigortadır. Genelde nakliyecilerin kullandığı 1. Sigortadaki, maliyet ve risk oranı çok azdır. 2. sigortada ise maliyet ve risk fazla olduğu için tercih edilmez. Daha detaylı bilgi sigorta şirketlerinden alınabilir.

ASANSÖRLÜ VE NORMAL TAŞIMA ARASINDA FARK VARMIDIR?

Asansörlü taşıma yüksek katlarda olacağı için zaman açısından önemli bir kazançtır.
Normal taşıma yüksek katlarda daha zordur. Yapılan ambalaj her iki sistemde de aynıdır.
Ücret bakımından asansörlü taşımacılık daha maliyetlidir.

EVDEN EVE NAKLİYAT TAŞIMA HANGİ YÖNTEMLERLE YAPILIR?

Taşıma şekli 2 türlüdür. Birincisi klasik taşıma dediğimiz, firma personeli tarafından yapılan normal taşımadır. İkincisi ise dışardan balkon veya büyük oda camlarına kurulan asansörlü taşıma işlemidir.

EVDEN EVE NAKLİYAT ÜCRETİ NASIL HESAPLANIR?

Eşya tespitine gelen uzman personel, taşıma şartlarına göre fiyat belirler. Bu fiyat taşıma katları, eşyanın toplu olup olmadığı, evler arası km uzaklığı,vb .. Maddelere göre değişir.

EVDEN EVE NAKLİYATTA HANGİ MALZEMELER KULLANILMALIDIR?

Evden eve nakliyatta en önemli unsur, ambalaj işlemidir. Ambalaj işlemi, kamyon içinde bulunan ambalaj malzemeleri ile yapılır. Bu malzemeler eşyaya gelebilecek zararlara karşı alınan bir tedbirdir. Araçta bulunması gereken malzemeler, başta havalı (patpat) naylon, battaniye, streç naylon, ip, ambalaj kâğıdı, bant, koli ve takım çantası olmalıdır.

EN GÜVENİLİR FİRMA NASIL BULUNUR?

Evden eve nakliyat sektöründe reklâm çok önemli olduğu için reklâmda rekabet oldukça yüksektir. Hatta Türkiye içinde reklâm rekabetini en yüksek olduğu sektör, evden eve nakliyat sektörüdür. Parayı veren herkes reklâm yapacağı için, her firma aynı olmayabilir. En güvenilir firma bulma yöntemi, referans gösterilerek yapılan evden eve nakliyat işlemidir. Bu işlemde daha önce o firmaya eşyasını taşıtan müşterilere veya arkadaşlara ulaşılıp, bilgi alınmasıdır

EVE NAKLİYAT SÜRESİ NE KADARDIR?

Şehiriçi taşımalarda, taşıma süresi 1 iş günüdür. Firma sabah 8–9 saatlerinde taşıma işlemine başlar, gün içinde bitirir. Eğer eşyanız firmamıza göre çok ise, bir gün önce paketleme ve ambalajı yapılır, ikinci gün taşıma işlemi yapılır.
Şehirlerarası taşımalarda ise, 1 gün önce paketleme yapılır, 2. gün taşıma, 3. gün teslimat yapılır.

 


 

 Copyright 2010 ©Nadiroğlu tüm hakları saklıdır